[rev_slider piramide]

Cheopso piramidė – Egiptas

Ar teko girdėti apie Cheopso piramidę? O gal teko ten apsilankyti?

Didžioji Gizos piramidė, arba Cheopso piramidė – vienintelis ir seniausias pasaulio stebulas iš septynių, kuris išliko ar buvo išsaugotas iki mūsų dienų. Spėjama, kad šį unikalų architektūrinį kūrinį statė apie 120 000 žmonių, o statybos truko net 20 metų. Statinys turi net 200 eilių, kurias sudaro milžiniški akmenų luitai, kurių galima priskaičiuoti iki 2 milijonų ir kurių kiekvienas gali sverti iki 2,5 tonų. Ar galite patikėti, kad tokio svorio milžiniški akmens luitai buvo atvežti ir sukelti rankomis, pasitelkiant tik minimalius techninius įrenginius, kurie buvo populiarūs to meto statybų srityje. Statinio aukštis yra apie 147 metrai ir užima net 40 tūkstančių m2 plotą. Neįtikėtina, bet tai sukūrė žmonės.

Cheopso piramidė

cheopso_piramidePasaulio stebuklas – piramidės statyba

Kaip ir kiekvienas to meto Egipto faraonas Cheopsas, taip pat norėjo, kad jį palaidotų piramidėje. Pavaldiniai buvo gavę užduotį, surasti vietą tinkančią kapavietei ir jos įkūrimui. Vieta turėjo būti parinkta su tvirtu pagrindu, nes pats statinys sveria apie 6 400 000 tonų, todėl jo pagrindui reikėjo itin tvirtos žemės. Į pietus nuo Egipto sostinės Kairo ir buvo atrasta vieta kapavietei. Ji nuo Gizos nutolusi septyniais kilometrais ir randasi dykumos plynaukštėje. Taigi, tvirtas ir uolėtas pagrindas paskatino pradėti ir statybas. Tyrinėtojai tvirtina, kad statybų paruošiamieji darbai vyko net apie 10 metų, juose darbavosi įvairūs amatininkai: akmenskaldžiai, architektai bei menininkai ir jie sudarė apie 4 tūkstančius žmonių. Pigios kelionės į šią vietą su gidu – pati smagiausia kelionė, klausantis piramidės statybų istorijų.

[the_ad id=”60″]

Dabar, patikėti būtų sunku, bet Egipto gyventojai, statybų darbuose dalyvaudavo savanoriškai, nes visa širdimi tikėjo, kad po mirties, jie taip pat įgaus savo didingo ir dieviškojo faraono bent mažą dalelę nemirtingumo. Darbininkų darbas buvo nelengvas. Jie, keltais, persikeldavo į kitą Nilo krantą, kuriame buvo įrengta akmenų skaldykla. Jie privalėjo iškirsti tikslių ir nustatytų matmenų akmens luitą, kuris galėjo sverti iki 7,5 tonos. Jo matmenys buvo 0,80 – 1,45 m., todėl Nilu šį luitą keldavo pritaikytas tam burlaivis. Ir galų gale, po dvidešimties metų sunkaus darbo ir triūso, piramidė, kurią sudaro 128 milžiniški akmens luitai, buvo baigta. Pigios kelionės į Egiptą suteiks galimybę ne tik pamatyti šį stebuklą iš arti, bet ir už papildomą mokestį galėsite apsilankyti piramidės viduje.

Cheopso piramidė Egiptas – tai ne tik akmens luitai ar akmens masė, piramidės viduje sukurtas koridorių labirintas, kurio pagalba ir 47 metrų ilgio koridoriumi galima pasiekti kitas, daug mažesnes patalpas, kuriose, vienoje iš patalpų atrasite ir faraono laidojimo kambarį, kuris yra išpuošta granitu ir yra nedidelių matmenų, vos 10,5 m ilgio, 5,80 m aukščio ir 5,30 m pločio. Štai tokioje patalpoje ir buvo patalpintas pats Cheopso faraonas.

Turistus ar besidominčius pasaulio stebuklų istorijomis traukia Egiptas, jo susikūrimo istorija bei vienintelis ir seniausias išlikęs iki dabar pasaulio stebuklas – Cheopso piramidė. Pigios kelionės į šią vietą atveda ne vieną milijoną turistų.